Rodzaje kartonów ozdobnych

Pudełka na słoiki

W ostatnim czasie coraz więcej młodych par decyduje się na podarowanie swoim gościom weselnym słoików z przetworami. To bardzo ciekawe rozwiązanie, o wiele bardziej praktyczne niż upominki w postaci figurek aniołków, czy innych zbędnych drobiazgów. Zanim jednak przystąpimy do realizacji tego pomysłu na własnym weselu, warto nieco bardziej zagłębić się w temat.

Przede wszystkim dobrze jest odpowiednio wcześnie zastanowić się, jakiego rodzaju przetwory chcemy wręczyć gościom. Możliwości jest całe mnóstwo – począwszy od miodu, poprzez dżemy i powidła, aż po nalewki. Wybór powinien być podyktowany naszymi osobistymi upodobaniami i możliwościami. Jeśli potrafimy przyrządzić przetwory sami, powinniśmy to zrobić. Dzięki temu prezenty nabiorą osobistego charakteru. Jeśli ktoś z naszych znajomych jest mistrzem w przygotowywaniu różnorodnych nalewek, warto poprosić go o pomoc. Zyskamy pewność, że przetwory, które wręczymy gościom będą smaczne, a przy okazji na pewno uda nam się co nieco zaoszczędzić. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego przygotowania przetworów ani kupna ich u kogoś znajomego, dobrze jest przeprowadzić rozeznanie wśród niewielkich firm działających w naszej okolicy. Przy odrobinie wysiłku z pewnością uda nam się znaleźć taką, która ma w swojej ofercie smakołyki odpowiadające naszym oczekiwaniom.

Kolejna istotna kwestia to efektowne opakowanie prezentów. Nie od dziś wiadomo, że ma ono równie duży wpływ na odbiór naszego upominku jak jego zawartość. W związku z tym warto zainwestować w słoiczki lub butelki o ciekawych kształtach. Nie muszą być duże, ale powinny się interesująco prezentować. Dla wzmocnienia efektu dobrze jest zadbać również o opakowania na słoiki czy butelki. Nie nadwątlą one naszego weselnego budżetu, a z pewnością dodadzą uroku podarunkom. Ciekawym rozwiązaniem są kartony na słoiki z nadrukowanym podziękowaniem i personalizacją. Jeśli nie zdecydujemy się na taką opcję, do każdego opakowania dobrze jest dołączyć bilecik z krótką notatką od pary młodej.

Warto zastanowić się również, w jaki sposób chcielibyśmy wręczyć gościom nasze drobne upominki. Najpopularniejsze rozwiązanie to ustawienie prezentów przy nakryciach gości na sali weselnej. Można też ustawić je w określonym miejscu na sali i poinformować gości, że te drobiazgi są przeznaczone dla nich. Osoby, które chciałyby podziękować nie tylko gościom weselnym, ale również wszystkim, którzy uczestniczyli w ślubie, mogą zdecydować się na wręczanie podarunków już pod kościołem, kiedy wszyscy goście będą im składali życzenia.