Rodzaje kartonów ozdobnych

Praktyczne i eleganckie opakowania na wina

Opakowania szklane nie wykazują dużej odporności na uderzenia, więc łatwo można je stłuc. Transport, a nawet przechowywanie butelki wina bez dodatkowej osłony niekiedy kończy się tragicznie, dlatego dobrym pomysłem są kartony na wina. To wyjątkowo funkcjonalne, ale także estetyczne rozwiązanie.

Kartony na wino – zastosowania praktyczne

Wino jest trunkiem niezwykle szlachetnym i wymaga ściśle określonych warunków przechowywania oraz przenoszenia. Specjalnie i bardzo wytrzymałe opakowania na wina stanowią skuteczną ochronę przed przypadkowym stłuczeniem butelki. Trudno się dziwić, że coraz częściej nie tylko sklepy z winami, lecz również osoby prywatne korzystają z kartonów na wino, które skutecznie zabezpieczą butelkę. Wykonane są zazwyczaj z grubej i sztywnej tektury falistej albo gładkiej o wysokiej gramaturze, niekiedy mają jeszcze funkcjonalne uchwyty ułatwiające bezproblemowe przenoszenie.

Co ważne, do wyboru są zarówno pojedyncze opakowania na wino, jak i kartony na wina składające się z kilku segmentów. To pozwala na bardzo szerokie możliwości zastosowania. Kartony na wina z kratownicą można wykorzystać do transportu kilku, a nawet kilkunastu butelek. Dodatkowe wzmocnienia tego typu kartonów na wino sprawiają, że nie ma ryzyka stłuczenia butelek przy wstrząsach podczas podróży, ponieważ nie obijają się one o siebie. Ten sposób służy również do wysyłki wina kurierem, a jak wiadomo nie wszyscy kurierzy zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo paczek i czasami traktują je dość ostro. Jeżeli butelki będą osłonięte specjalnym opakowaniem, to w dużym stopniu niweluje się ryzyko ich stłuczenia.

Warto też zaznaczyć, że kartony na wina można też zastosować do domowego przechowywania tego trunku, jeżeli nie dysponuje się stojakiem na wino. Ustawienie butelek luzem w barku niekoniecznie bywa dobrym pomysłem, natomiast opakowania na wina ochronią cały zapas i jednocześnie mogą elegancko się prezentować.

Kartony na wino – funkcja estetyczna

Chociaż karton niekoniecznie musi się kojarzyć z czymś stylowym, to trzeba wyraźnie podkreślić, iż opakowania na wina są dostępne w bardzo oryginalnych formach i z ciekawymi zdobieniami. Można zdecydować się wersję prostokątną bądź zwężaną ku górze. W zależności od potrzeb i gustu będzie to karton z wyciętym okienkiem, aby była widoczna etykieta albo całkowicie zabudowany. Do wyboru są również modele kolorowe, z elementami graficznym lub po prostu szare. Wszystkie kartony na wina z pewnością mile zaskoczą swoim wyglądem, więc idealnie nadają się na prezent. Butelka wina w specjalnym opakowaniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Kartony na wino i nie tylko

Warto jeszcze wspomnieć, że opakowania na wina można z powodzeniem zastosować do opakowania butelki z winem własnej roboty albo domowej nalewki. Ich niewątpliwym walorem jest trwałość, ale także możliwość wielokrotnego wykorzystania. Tak naprawdę wiele zależy od fantazji i pomysłowości, a zastosowań kartonów na wino może być dużo więcej. Co ważne, opakowania na wino są wyborem ekologicznym. Można je użytkować wiele razy, a po wyrzuceniu ulegają szybkiej i całkowitej biodegradacji, natomiast produkty rozpadu nie są w ogóle szkodliwe dla środowiska naturalnego.